Blogi

24 tunniga 24 korda targemaks!

Postitas Ede 27.04.2016Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpilased Kärol Aas ja 
Oliver Sumberg kirjutavad, kuidas oma võistkonnaga Eesti ühe kuumima startupi TransferWise'i hackathonisarja finaalüritusel käimine tekitas neile esmalt paraja šoki, kuid lähtudes vanast tarkuseterast, et pealehakkamine on pool võitu, toibusid nad sealsamas kiiresti:
Üritus algas reedel, 22. aprilli õhtul kell 18.00 ning lõppes laupäeval 23. aprilli südaööl. Meie võistkonda kuulusid Oliver Sumberg, Kevin Janson, Marvin Käige, Sten Kononov G2R1 klassist ja Kärol Aas G1R1 klassist. 


Kohale jõudes tekkis šokk, et kuhu me sattunud oleme: meid ümbritsevad kõrgharidusega inimesed, kes on oma ala profid! Kohanesime ümbruskonnaga ning seadsime end sisse mõnusas toas, mis meile eraldati. Meie ülesandeks oli luua äpp/rakendus, mis oleks seotud finantsvaldkonnaga. Teema oli intrigeeriv: "Money Without Borders" ehk "Piirideta raha".

Esimesed 4 tundi kulutasime idee genereerimiseks ning lõpuks otsustasime inspireerituna meie igapäevastest probleemidest teha rakenduse, mis aitaks anda ülevaadet antud ning võetud võlgadest. Rakendus ei ole ainult tühipaljas märkmik, vaid laenu andmiseks/võtmiseks on vaja teise osapoole nõusolekut. Rakenduse kallal töötasime vahetpidamata ning nii mõnigi meist ei saanudki öösel sõba silmale. Üritusel tegutses catering, mis pakkus väga rikkalikku toitu kolm korda päevas, ning see toit oli vapustavalt hea. Lisaks oli kogu aeg saadaval erinevad karastusjoogid ja snäkid ning unetud ööd tagas Red Bull.

Üritus lõppes ideede pitchimise ehk lühikese ja lööva esitlemisega, millega iga meeskond tutvustas oma rakendust. Meeskondi oli umbes 12 ning igasse tiimi kuulus 4 inimest, seega koos korraldajatega oli seal kokku umbes 65 inimest. Võitjaks tuli võistkond nimega NomadCard.

Meie teistega ei võistelnud, gümnaasiumi õpilasmeeskonnana olime pigem üllatusesinejad.Ürituselt saime väga palju uusi kogemusi:

Esiteks toimus kogu töö ja suhtlus inglise keeles, samuti pidime oma ideed pitchima inglise keeles, mis andis väga kõva kogemuse.

Teiseks avardasime uhkesti oma silmaringi finantsmaailmas ning tehnilisi oskusi rakenduste arendamise valdkonnas.Üleüldiselt meeldis üritus väga ning mitmekordistas meie kogemustepagasit nii suhtlus-, arendus- kui tehnoloogiavaldkonnas.