Blogi

3D printerid on õpilaste lemmikud

Postitas Ede 26.04.2016Õpilastööde konkursile "Maailmariik Eesti" laekus tänavu kõige enam töid 3D tehnoloogia kategoorias, mis kinnitab, et 3D printerid pakuvad õpilastele võimalusi oma fantaasiat rakendada, lahendada elulisi probleeme ning välja mõelda uusi ja erilisi lahendusi (pildil III kooliastmes teise koha vääriliseks hinnatud Elva Gümnaasiumi õpilaste töö Elva Cube - Raspberry Pi peale ehitatud wifi-ruuter 3D prinditud kuubikujulises kestas).
Hariduse ja Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud digiloovtööde võistlusel osales kokku üle 500 õpilase 175 tööga, millest üle poolesaja olid 3D kategoorias. 23. aprillil 2016 Tallinnas Kultuurikatlas toimunud HITSA Tehnoloogiapäeval, kus ka Eesti 2.0 viis  oma nutikate abilistega läbi töötuba, selgitati välja võitjad kaheksas kategoorias ja viies vanuserühmas.

Pea kõigis neljas vanuseastmes esikolmikusse jõudnud 3D tehnoloogia võistlustööd olid koolidest, mis said eelmisel kevadel MTÜ Eesti 2.0 abil MakerBot Replicator 3D printerid. Seejuures Jõgevamaa Voore Põhikooli õpilased said eripreemia nii alg- kui noppisid võidud põhikooli vanuserühmades. 

3D tehnoloogia kategoorias olid oma vanuserühmades parimad tööd:

II kooliaste (4.-6. klass): 
Vaatetorn Saare valda  
Voore Põhikool - Liisa-Marie Paas, Emil Pütsepp, Kaila Teder; juhendajad Mare Maasik, Kaie Mikko

III kooliaste (7.-9. klass):
Juhtmelukk  
Voore Põhikool - Kaimar Kalm, Armo Ivask; juhendajad Mare Maasik, Kaie Mikko

IV kooliaste ja kutseharidus:
Magic Pen
Sillamäe Kutsekool - Artjom Fomin, Artur Bulgakov; juhendaja Andrei Gontsarov

Soovime võitjatele palju õnne ja pealahakkamist ka edaspidi ägedaid asju välja mõelda ning neid edasi arendada! Järgmisel aastal loodame näha veel rohkem põnevaid 3D lahendusi.