Blogi

Hüppelaud aitab eesmärgist sihile

Postitas Ede 15.06.2017


Oma kogemusest, kuidas nullist asju luua ja kuidas suvekool "Hüppelaud" õpilastele oma tee alguses saab abiks olla, kirjutab Eesti 2.0 asutaja Hardi Meybaum:
Eesti 2.0 sai loodud kaks aasta tagasi eesmärgiga innustada Eesti kooliõpilasi valima tehnoloogiaga seotud tulevikku. Inspiratsioon selle organisatsiooni loomiseks tuli isiklikust kogemusest.

Minu teekond sai alguse Tallinna Tehnikaülikoolis inseneriharidust omandades. Sealt kaasa saadud taustsüsteem ja kogemus võimaldas mul luua ettevõtte GrabCad ja toetab mind tänagi investorina teisi ettevõtteid aidates. Inseneeria on andnud mulle “superpoweri” lahendada probleeme ja ületada takistusi. Kuidas?

Alati olen järginud raamistikku EESMÄRK - > PLAAN -> EHITAMINE. Algatuseks panen paika, mida hakkan lahendama (eesmärk), siis leian tegevused, kuidas jõuda eesmärgini (plaan) ning hakkangi plaani realiseerima ja tegevusi täitma (ehitama). Viimases etapis on sageli vaja omandada uusi teadmisi ja kogemusi, kuid tänapäevases infoühiskonnas, on sellele raamistikule toetudes interneti abil pea kõike võimalik ise õppida. Küsimus on ajas ja kannatlikkuses. 

Elon Musk pole kunagi omandanud kraadi raketiteaduses. Ettevõtte SpaceX asutas ta, olles lugenud raamatuid sellest, kuidas raketid töötavad. Edasi viis üks asi teiseni.

Olles meelekinduse ja tööga lahendanud esimese probleemi, on enesekindlus järgmise probleemi ees juba palju tugevam. Tekib nn mõjuring (e virtuos cycle), kus iga järgnev probleemi lahendus toob endaga kaasa suurema enesekindluse, et lahendada üha keerulimemaid probleeme.

Enesekindlus tekib kogemusega, aga mida teha, kui puudub kogemus?

Meie seekordse projekti “Hüppelaud” eesärgiks on sisendada noortele, et kõik on võimalik, kui on tahtmine. Kokku tulevad erinevate valdkondade tippspetsialistid - disaineritest neuroteadlasteni! -, kes kõik on kunagi kusagilt otsast pusima hakanud. Nad kõik teavad, et iga algus on raske, ja ka seda, et mitte miski ei tule lihtsalt. Oleme kohal, et toetada, innustada ja aidata.

Lühike CV või vähene programmeerimiskogemus ei pea olema takistuseks. Esita avaldus siin!