Käimasolevad projektid

Noored leiutajad

Igas inimeses on peidus leiutaja, tuleb vaid julgeda mõelda ja tegutseda! Mõned näited hakkajate Eesti noorte leiutistest: 

  • “Paljudel koolidel ei ole WiFit. Teame, et paljud õpilased ja ka õpetajad kasutavad telefone, sülearvuteid ja ka tahvelarvuteid, et internetis käia, kuid see on kas keeruline või siis võimatu. Meie muutsime Raspberry Pi 2, mille paljud koolid said, WiFi-ruuteriks. " (Elva Gümnaasiumi 8. klassi õpilased)
  • "Ma meisterdasin littleBitsi klotside abil süsteemi, mis aitab tunnis saadud ülesandega abi vajaval õpilasel kutsuda õpetaja enda juurde nii, et see teisi õpilasi ei sega.“ (Järveküla kooli 5. klassi õpilane Daniel)
  • "Idee "Laps kooli" äppi loomiseks sündis praktilisest vajadusest: sõidan ise iga päev läbi linna kooli ja näen neid kohati kolmekilomeetriseid sabasid koolide juures, kui lapsevanemad üritavad oma võsukesi kooli ette sõidutada. Meie lahendus võimaldaks pakkuda lisaks oma lastele küüti ka teistele õpilastele ning selle eest tasu teenida.” (Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õpilane Sander)